מיי מוב קליניקה לפיזיותרפיה

בקליניקה לשיקום דרך תנועה בשילוב פילאטיס מכשירים עובדות פיזיותרפיסטיות מוסמכות עם הרבה ניסיון בתחום. הקליניקה מבוססת על תהליך שיקום אקטיבי המיועד להחזיר את קהל הלקוחות לתפקוד אופטימאלי בחיי היום יום שלהם, לרבות עיסוק בפעילויות פנאי, עבודה וספורט.

כיצד מסייעת שיטת פילאטיס לטפל בפציעה הנוכחית ולמנוע את הפציעה הבאה?

“פילטיס קליני” משמש ככלי אבחנה,טיפול ושיקום פציעות מגוונות ושיפור בביצוע התנועה הבעייתית.

שיטת הפילאטיס מבוססת על 6 עקרונות:

  • נשימה
  • מרכז חזק
  • תנועתיות
  • ניגודיות
  • התארכות
  • ויכולת הפרדה

עקרונות אלו הם המפתח לשיקום,טיפול בפעולות חוזרניות ובתנועה לקוייה. שימוש נכון בעקרונות השיטה בזמן ביצוע תרגילים יביא להשגת מיומנויות תנעותיות קואורדינטיביות נכונות. בין אם הפגיעה התרחשה כתוצאה מאירוע אחד טראומטי או משחיקה שנובעת מפעולה חוזרנית, קיים סיכוי סביר ש”חוליה חלשה” בשרשרת היא זו שגרמה לאותו מטופל להיפגע דווקא באותה נקודה בה נפגע.

שיקום הוא תהליך הדורש סבלנות ומחויבות: הרבה פעמים נוצר פער לאחר הפגיעה בין היכולות התפקודיות הנוכחיות שלנו לבין מה שהיינו לפני הפגיעה וזו הסתגלות קשה-לפעמים הקושי הוא בדברים בסיסיים מאוד שאילולא הפגיעה לא היינו חושבים על כך כלל כמו לבישת מכנסיים, נעילת נעל או לקיחת כוס ממדף גבוה.

לאילו שיבחרו להתמיד בתהליך השיקום צפויה תוצאה מתגמלת ,מלמדת ומעשירה בה ילמדו להכיר את גופם ואת מגבלותיו ובכך יוכלו לחזק היבטים גופניים בהם הם מתקשים וילמדו ממה עליהם להימנע בעתיד על מנת שגופם לא יפגע שוב. מתאמן אשר יתמיד באימון בשיטה באופן קבוע יהנה משרירי ליבה חזקים וארגון נכון של מרכז הגוף, משרירים חזקים אך מפותחים בצורה מאוזנת וממפרקים משומנים וגמישים.

הכותבת היא הבעלים והמייסדת של מתחם My Move ביהוד. פיזיותרפיסטית בעלת תואר שני, מטפלת בפילאטיס שיקומי – אלה וינגרטן.

Back to top
Close Offcanvas Sidebar