אודות אלה וינגרטן - פיזיותרפיסטית ובעלים

אלה וינגרטן

בעלים ומייסדת מיי מוב ( Msc.Pt), עוסקת בהוראת פילאטיס משנת 2000, רכזת קורס פילאטיס מזרן בחוג לחינוך גופני בסמינר הקיבוצים. בעברה רכזת הקורסים השיקומיים לפילאטיס בקמפוס “שיאים” באוניברסיטת תל אביב ומרצה בבית הספר לפיזיותרפיה בתל השומר.

פילאטיס, תנועה ופיזיותרפיה בשבילי הן עדשה רחבה של הסתכלות אשר מושרשת בכל דבר שאני עושה – בתרגול העצמי, בהוראה, בטיפולים ובניהול אורח חיי והסובבים אותי.

היי אני אלה וינגרטן, המנהלת המקצועית והמייסדת של My Move
ורגע לפני שאנחנו פותחים, אני רוצה לשתף אתכם בסיפור האישי שלי ושל My move

נחשפתי לתחום התנועתי בשנת 1999, כשהשתתפתי באחד מקורסי הפילאטיס הראשונים שהוצעו בארץ. מתקופה זו ואילך החלתי במסע ארוך בו חקרתי את יכולת התנועה והלמידה הגופנית שלי ושל מתאמנים רבים שראיתי במשך השנים. לאחר שעברתי עוד מספר השתלמויות נוספות בתחום, החלטתי להעמיק עוד יותר ופניתי ללימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה – החלטה שהוכיחה את עצמה בצורה חד משמעית כמצויינת, ואפשרה לי לבצע את האינטגרציה בין שתי הדיסציפלינות בהן אני מאמינה, והובילה אותי להבנה מעמיקה ושלמה יותר של תנועה, נשימה, שיקום דרך תנועה וארגון מרכז הגוף, מודעות גופנית וכן אפשרה לי להעביר את הידע הזה למגוון רב של אנשים.

כיום אני פועלת במספר תחומים – הן כמטפלת בפילאטיס שיקומי (שילוב של פיזיותרפיה ופילאטיס מזרן ומכשירים) והן כרכזת קורס פילאטיס מזרן בחוג לחינוך גופני בסמינר הקיבוצים. בעברי – מרצה בכירה בקורסי הכשרה למורים לפילאטיס בקמפוס שיאים ורכזת הקורסים השיקומיים . כמו כן סיימתי זה מכבר את לימודי התואר השני שלי בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב.

My Move הוא רעיון שעמד על הפרק במשך הרבה שנים, אבל חיכה לתזמון הנכון לפרוץ החוצה. גם מבחינת הבשלות המקצועית והאישית שלי וגם הודות לחיבור המאוד מיוחד עם מורן מאירי -חבר יקר, שמאמין ומחזק אותי כל הזמן. כשהתחלנו לחשוב על הקונספט רציתי לבנות מקום שהוא בית. בית לאנשים שרוצים לחקור ולהעמיק בתנועה. מתאמנים ,מורים ופיזיותרפיסטים כאחד. מקום שמלמד איך לשכלל ולשדרג דפוסי תנועה קיימים ולהפוך אותנו ליעילים יותר, פגיעים פחות והרבה יותר חזקים.

אני רואה את היתרון האדיר שבפילאטיס לא בזמן השיעורים עצמם אלא דווקא לאחר מכן בזמן הקניות בסופר, במהלך ריצת ה-10 ק”מ בפארק, במשחק הטניס או במשחק הכדורגל עם הילדים בחצר. הטכניקה החכמה והמגוונת שתלמד את הגוף להתאים את עצמו למצבים משתנים, לעומסים מתגברים ולפעילויות מגוונות. זה מתאים לכולם וכל אחד יכול לקחת בזה חלק.

My move הוא מתחם שמציע תשתית רחבה לתהליך השיקומי, בו כל אחד יכול למצוא את המוצר המתאים לו – שיקום פרטני, שיקום קבוצתי, שעורי סטודיו לפי רמות ולמגוון אוכלוסיות. צוות המדריכות והפיזיותרפיסטיות נבחר בקפידה והן מסורות, מקצועיות ולא מפסיקות ללמוד ולהתפתח.

ארצה לציין כי המיזם הזה לעולם לא היה קורם עור וגידים בלי החבר הכי טוב שלי והאיש שמאחורי כל הדברים הקטנים- טל, בעלי, שלמתבונן מהצד הם נראים לפעמיים שוליים ו”בקטנה” אבל הם כל כך לא.. גוזלים זמן יקר, הרבה אנרגיה ויכולת התבוננות על כל התמהיל מלמעלה עם ירידה לרזולוציות הנכונות במידת הצורך. מאוד מאוד מתרגשת ונפעמת מזה שאכן זה קורה עם כל הגב האדיר הזה של חברים, שותפים,אנשים שמאמינים ותומכים בנו לאורך כל התהליך.

פתח צ'אט
1
צריך עזרה?💬
היי👋
איך אפשר לעזור?