שרה גיטמול – פיזיותרפיסטית

שרה גיטמול פיזיותרפיסטית מיי מוב

גוף האדם תמיד סקרן אותי, היכולת שלנו לנוע, להשתקם, להשתנות ולהתמודד. זו אחת הסיבות שלמדתי פיזיותרפיה.

שהמטופלים שואלים אותי האם יש לי תרופת קסם לכאבים שלהם, התשובה היא לא, אבל כן יש לנו תנועה, וזה קסם שעושה פלאים. הפילאטיס משמש עבורי כלי טיפולי מושלם ונגיש אשר מקדם תפקוד תוך מתן תחושת מסוגלות.

פגשתי את הפילאטיס מכמה כיוונים לאורך השנים אשר חוויתי על עצמי ועל הסובבי אותי הטבה בהיבטיים תפקודיים, פיזיים, נפשיים ורגשיים.  לראשונה, דרך אמי, שהתמודדה עם כאבי גב תחתון עזים עד כדי פגיעה בתפקודה וקשיי ניידות. לאחר התמדה בפילאטיס מכשירים היא מרימה ומתפעלת 4 נכדים מתחת לגיל 5 ללא כאב או קושי כלל. בזמן לימודי תואר לפיזיותרפיה בעודי בהריון ראשון, התחלתי להתאמן בפילאטיס מכשירים. לא רק שיפור ניכר ביכולת התפקוד וחוזק שהלך וגבר ככל שההריון התקדם אלא מצב הרגשי ותחושת המסוגלת השתפרו מאוד. כאסמטית, הפילאטיס החזיר לי נשימה לגוף, ריכוז ויעלות הנשימה.

ככל שאני נחשפת יותר, אני מתעניינת יותר. שאני מתרגלת, אני בוחנת כל תנועה, אני נהנת מהיכולת לשלוט בגוף, לארגן אותו, לייצב אותו ולחזק אותו.

בסיום הלימודים התחלתי לעבוד בתחום השיקום האורתופדי בקהילה, שם ראיתי את הצורך לשפר את הדיוק, הכוונה ושליטה בתנועה. הגוף שלנו צמא לתנועה, אין התקדמות בלי תזוזה. יחד עם הידע מעולם הפיזיותרפיה, הדיוק של תנועה, בניית שליטה וייצוב הגוף של הפילאטיס, אפשר להגיע להישגים תפקודיים מדהימים.

 

*בעלת תואר ראשון BPT בפיזיותרפיה, מכללת צפת, 2017

*מדריכת פילאטיס מזרן, מיי מוב

*מדריכת פילאטיס מכשירים, מיי מוב

*מדריכת כושר גופני, מכון וינגייט